DR. NO

 Dr.No został założony przez Marcina Orłowskiego (bas, klawisze, sample) i Michała Orła (klawisze, sample) w końcu 1999 roku.

Debiutował na antenie Radiostacji (w audycji Pepsifaza) utworem "No.4", który mimo amatorskiej produkcji dostał się na kilka radiowych playlist w Polsce. Następnie pojawił się z dwoma utworami na płycie dodanej do miesięcznika "Machina" (kwiecień 2000 r.) zawierającej 2 minutowe fragmenty nagrań polskich, młodych wykonawców muzyki elektronicznej i klubowej. W czerwcu 2000 roku wystąpił na jednej z pierwszych imprez z cyklu "Pepsifaza na scenie" wraz z angielskim DJ'em Utah Jazz i zespołem Futro. Koncert odbył się w warszawskim klubie "Piekarnia". We wrześniu ukazała się druga część Pepsifazy (płyta dołączona do miesięcznika "Machina") z utworem "Funky fashion, funky beats" nagranym w Studio Izabelin. W utworze tym gościnnie głosu użyczył Wit Dziki - wokalista zespołu Funky Trip Fundation i prezenter Viva Polska. W październiku ukazuje się nakładem Warner Music Polska druga część tanecznej kompilacji "Beattraxx" zawierająca utwór pt. "Frogstep". W marcu 2001 na dołączonej do "Machiny" trzeciej części Pepsifazy znajduje się kolejny utwór Dr.No: "70's". Tak jak w przypadku "Funky fashion, funky beats" wokalistą jest Wit Dziki, a producentem lider zespołu Agressiva 69 - Bodek Pezda. Utwór został nagrany w "Słabym Studio". Do niego także został nakręcony klip emitowany w telewizji Viva Polska.

Także w 2001 roku ukazuje się płyta kompilacyjna (Pomaton EMI/Ultra Records) pt.: "Transheteroelectro" gdzie znajdują się 2 utwory Dr.No: "The Rhythm of the War" i "W korytarzach" również z Witem Dzikim w roli wokalisty. Piosenki "W korytarzach", "Funky fashion, funky beats" oraz trzecia "Eight O'clock bean" znalazły się w filmie Witolda Adamiaka "Wtorek" (w rolach głównych P. Kukiz i Bolec).

 DR.NOW połowie 2002 roku Dr.No nawiązał współprace z wokalistką Karoliną Kozak (na co dzień prezenterką MTV Polska i wokalistką zespołu Auto da fe) w wyniku, której powstaje piosenka "Free Me". Utwór ten jako pierwszy promuje kompilacje wydaną (marzec 2003) przez Sissy Records/BMG Poland "Projekt Si 031" ( poza Dr.No wystepuja tam również: Novika, Smolik, Ścianka, Cool Kids Of Death i inni). "Free Me" pojawiło się w wielu stacjach radiowych (m.in.: Radiostacja, Radio Szczecin, Radio Koszalin...) a klip do utworu znalazł się na playliscie MTV Polska oraz w "Rowerze Błażeja" w TVP 1. W ramach promocji płyty "Projekt Si 031" zespół był zapraszany na wywiady telewizyjne do programów MTV Select, Muzykogranie/Polsat, Muzyczny VIP/TV4 a także wystąpił na żywo w programie Kuby Wojewódzkiego/Polsat. Jednocześnie w tym samym czasie Dr.No przekształcił się w trio - Karolina Kozak
została pełnoprawnym członkiem zespołu.

Pojawiły się też recenzje prasowe tej kompilacji pozytywnie opisujące Dr.No:

"...ale najmilej wlewa się w ucho panna Kozak kolaborująca z Dr.No. Doskonały utwór pod numerem i tytułem 10. To jest właśnie strzał w dziesiątkę."

Sławek Belina "Aktivist" kwiecień 2003

24 listopada 2003 ukazała się składanka "Kuba Wojewódzki. Music Show", na której znalazły się nagrania zespołów, będących gośćmi programu Kuby Wojewódzkiego, w tym Dr.No z utworem Dziesiątka (Free Me). W tym roku na rynku ma się pojawić DVD podsumowujące dorobek wytwórni Sissy Records, na której znajdzie się clip do tego samego utworu.


 9 sierpnia 2004 ukazał się debiutancki album grupy zatytułowany "Almost Done", na którym znalazło sie 10 piosenek plus video do utworu "Light". Kompozycje na nim zawarte łączą w sobie "bujające" rytmy, przestrzenne dźwięki i barwy z melodyjnym, podkreślającym klimat wokalem Karoliny. Całość można opisać jako "alternartywna wersja pop`u".
 
freetibet.org