O NAS

Rollercoaster to założona w 1998 roku agencja artystyczna zajmująca się organizacją koncertów i eventów, działalnością managerską oraz produkcją telewizyjną.

Jej założycielem jest Arek Wawer - fan muzyki brytyjskiej i futbolu. Przed powstaniem agencji przez wiele lat był związany z firmami fonograficznymi Sonic Records oraz BMG Poland, w których zajmował się promocją prasową, internetową oraz współorganizował wizyty artystów zagranicznych w Polsce.

Pierwszym ważnym wydarzeniem w historii agencji była organizacja koncertu grupy Guano Apes w warszawskim klubie Proxima w lutym 1999 roku.

W roku 2002 Rollercoaster nawiązała współpracę z jedną z największych agencji koncertowych w Polsce – Andrzej Marzec Concerts (AMC), z którą produkowała telewizyjny program muzyczny "Muzykogranie" (TV Polsat). Współpracowała też przy organizacji koncertów zagranicznych artystów, takich jak: Peter Gabriel, The Blues Band, Midge Ure oraz eventów: Bal Mistrzów Sportu (2003), Nagrody Kisiela (2002) oraz Człowiek Roku (2002).

W maju 2004 roku agencja zapoczątkowała cykl koncertów "Prestige Music", w którym do tej pory wystąpili: Violet Indiana, Robin Guthrie, Explosions In The Sky, Lambchop, Midge Ure, Legendary Pink Dots.

 
freetibet.org